Jak zarządzać informacjami na stronie internetowej?

Jak dodać informację na swojej stronie www?

Panel systemu CMS podzielony jest na dwie główne sekcje:

  • Sekcję zarządzania kategoriami (menu strony)
  • Sekcję zarządzania informacjami zamieszczanymi w ramach poszczególnych kategorii

Aby dodać informację na stronie należy wybrać kategorię (zakładkę strony), do której chcemy dodać informację (np. Produkty) poprzez kliknięcie w jej nazwę. Po odświeżeniu nad formularzem dodania informacji pojawi się nazwa wybranej przez nas kategorii.Jeśli włączona jest obsługa dodawania informacji do jednej lub wielu kategorii należy przypisać informację do wybranych kategorii poprzez wybranie ich nazw z pola wyboru dostępnego po prawej stronie formularza. Wyboru więcej niż jednej kategorii dokonujemy z wciśniętym klawiszem Ctrl na klawiaturze.

W celu dodania nowej informacji wypełniamy pola widocznego formularza. Podstawowymi jego polami są: "Tytuł / Nazwa", "Wprowadzenie", "Treść". Są to podstawowe składowe nowej informacji, którą chcemy opublikować na łamach naszej strony www. Formularz ten może się różnić o pola, które wynikają z innej struktury informacji dla danej zakładki ale zasada dodawania pozostaje bez zmian. Po zakończeniu wpisywania dodajemy informację wciskając "dodaj informację".Jeśli po wybraniu kategorii do edycji formularz wprowadzania informacji nie będzie widoczny należy go włączyć przyciskiem "pokaż formularz". Jego widok jest domyślnie wyłączony. Przyczynę tego docenią Państwo w późniejszej pracy z systemem CMS.

Po odświeżeniu strony tytuł nowo dodanej przez nas informacji pojawi się na liście wszystkich wprowadzonych informacji z wybranej zakładki. Jej tytuł na liście będzie w kolorze czerwonym co oznacza, że nasza nowa informacja jest już dodadana do bazy ale ze statusem "zablokowana" - w tej chwili nie widoczna dla internautów. Jeśli zechcemy ją udostępnić odwiedzającym nasz serwis możemy ją odblokować poprzez odznaczenie pola, które znajduje się w kolumnie tabeli opcji oznaczonej nagłówkiem z ikoną kłódki. Od tej chwili nowo dodana przez nas informacja jest już widoczna na łamach naszego serwisu.

L77

Opinie naszych klientów

format_quote
Projektowanie stron internetowych L77, ul. Jodłowa 18, 08 - 110 Siedlce, NIP: 8211984569
telefon: +48 601 973 314, e-mail: pobox@l77.pl
Pracujemy: pn.-pt.: 9:00 - 17:00, sb.: 10:00 - 15:00

Google+ Google+ Piotr Paprocki


Wykonamy stronę dla Ciebie

Wypełnij i wyślij poniższe zapytanie o zaprojektowanie strony internetowej

Jesteś zainteresowany Opisz pokrótce swoje wymagania / oczekiwania co do funkcjonalności i estetyki projektu dla Ciebie oraz, jeśli to możliwe podaj jeden lub więcej adresów stron, które są zbliżone do Twoich oczekiwań
Przedstaw się Prześlij kontakt do siebie Jeśli wolisz, żebym do Ciebie oddzwonił podaj swój numer telefonu